O firmie


Nasza decyzja, by zająć się dystrybucją zabawek oraz sprzętu do terapii SI nie była przypadkowa. Sami jesteśmy rodzicami wspaniałego synka i dobrze pamiętamy, jak trudno było znaleźć interesujące nas pomoce… Zasięgaliśmy opinii z wielu źródeł: specjalistycznych poradni i gabinetów, terapeutów, lekarzy i diagnostów pracujących na co dzień z dziećmi. Szukaliśmy, chodziliśmy i pytaliśmy… potem szukaliśmy w sieci poleconych artykułów, gdzie niejednokrotnie cena wysyłki z zagranicy przekraczała wartość samego sprzętu. To była długa i mozolna praca – ale efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzisiaj chcielibyśmy, by Państwu było łatwiej – dlatego oddajemy do Waszej dyspozycji ofertę ZABAWKISMART.PL – jedno miejsce z całą ofertą potrzebną do stymulacji polisensorycznej i terapii SI.

Myśl przewodnia

„Wystarczy, że dana jest nam szansa, byśmy mogli stać się tymi, kim chcemy” (Jose Ortega y Gasset)

Wszystkie dzieci zasługują na taką szansę, aby mogły spełniać swoje marzenia. Dzięki odpowiednim sprzętom, zabawkom stymulującym prawidłowy rozwój, pomagamy swoim Pociechom, by mogły stać się, kim chcą.

Zabawki sensoryczne

Od dawna wiadomo, że do pełnego rozwoju mózg dziecka potrzebuje bodźców odbieranych przez wszystkie siedem zmysłów. Karierę robią zabawki polisensoryczne dla niemowląt i małych dzieci. Jednak starsze dzieciaki również potrzebują stymulacji wielozmysłowej – dzięki niej pełniej wykorzystują swój potencjał poznawczy, zabezpieczają niezbywalną dla mózgu potrzebę eksploracji w sposób bezpieczny i kontrolowalny przez opiekuna. Nasze zabawki posiadają niezbędne atesty i pozwolenia, są wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości, a ich atrakcyjna forma zachęca dzieci do twórczej aktywności.

Zabawki edukacyjne

Dzieci uczą się poprzez zabawę. Jako rodzice chcemy mieć pewność, że otoczenie naszej pociechy dostarcza bodźców do pełnego rozwoju. Jak jednak zdecydować, które zabawki są najwłaściwsze pośród szerokiej oferty na rynku? W jaki sposób pomóc dziecku w nabywaniu nowych wiadomości i umiejętności? Jak w końcu dokonać zakupu tak, by zadowolić dziecko i nie zrujnować portfela? Nasza oferta zabawek edukacyjnych to połączenie aspektu edukacyjnego z atrakcyjną ceną, zorientowana na rozwijanie wielu obszarów; m.in. dużej i małej motoryki, koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej, spostrzegania, naśladowania i koncentracji uwagi. A dodatkowo tak wspaniale pasują do dziecięcych rączek!

Sprzęt do terapii SI

Terapia SI to świetna zabawa dla dzieci i poważne wyzwanie dla specjalistów ją prowadzących. Zwracamy baczną uwagę na bezpieczeństwo, łatwość czyszczenia i konserwacji sprzętu oraz komfort pracy z nim. Wiemy, że zbyt duża waga sprzętu spowoduje ból pleców przy kolejnej zmianie podwiesi a zbyt kolorowe i pstrokate obicia rozproszą dziecko z trudnościami w skupieniu uwagi…
Cały sprzęt do terapii SI jest produkowany wyłącznie z najwyższej jakości materiałów certyfikowanych a konstrukcje stalowe podwiesi poddawane są rygorystycznym badaniom (szczególnie połączeń skręcanych i spawanych).
Każdy element oferty może być dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb… zaufanie terapeutów jest dla nas bezcenne.