Regulamin


Regulamin sklepu internetowego ZABAWKISMART.PL

SPIS TREŚCI:

1.    Dane firmy
2.    Składanie zamówień
3.    Kontakt ze sklepem
4.    Cena produktów oraz forma płatności
5.    Faktura
6.    Wysyłka zamówienia
7.    Koszty wysyłki
8.    Reklamacja
9.    Odstąpienie od umowy
10.  Dane osobowe
11.  Akceptacja regulaminu
12.  Warunki końcowe

§ 1. Dane firmy

Sklep internetowy ZABAWKISMART.PL dostępny jest pod adresem http://zabawkismart.pl. Siedziba firmy znajduje się w Łaziskach Górnych na ulicy Wodociągowej 9, a jej właścicielem jest Barbara Wodowska.

§ 2. Składanie zamówień

Zamówienia można składać e- mailowo (dotyczy zamówień niestandardowych realizowanych wg indywidualnych wytycznych): [email protected] lub poprzez stronę internetową firmy ZABAWKISMART.PL: http://zabawkismart.pl (formularz zamówienia dostępny jest 24-godziny na dobę przez cały rok).
W odpowiedzi automatycznie przesyłamy maila potwierdzającego przyjęcie zamówienia o treści: „Potwierdzenie zamówienia” Termin jego realizacji  uzależniony jest od dostępności danego towaru w magazynie (informacja znajduje się w opisie produktu). W przypadku braku produktu w danej chwili firma ZABAWKISMART.PL niezwłocznie informuje o tym Klienta.

Zawarciem umowy sprzedaży pomiędzy Klientem a sklepem ZABAWKISMART.PL jest moment otrzymania przez Klienta wiadomości e-mail o tytule: „Twoje potwierdzenie do zamówienia”
Towar jest gotowy do wysyłki (pod warunkiem uiszczenia wszystkich należności) po otrzymaniu przez Klienta wiadomości e-mail o tytule „Twoje zamówienie z dnia… jest zrealizowane”.

§ 3. Kontakt ze sklepem

Telefoniczny pod nr tel.: 512 107 414
e-mail: [email protected]
lub poprzez formularz kontaktowy na stronie  sklepu http://zabawkismart.pl

§ 4. Ceny produktów oraz forma płatności

Cena każdego produktu znajduje się obok jego zdjęcia i jest ceną brutto podaną w polskich złotych. Płatność może być dokonywana jako: przedpłata przelewem lub płatność gotówką przy odbiorze przesyłki od kuriera (tzw. przesyłka „za pobraniem”).

Wszystkie placówki publiczne otrzymują od nas fakturę z odroczonym terminem płatności 7 dni wraz z zamówionym towarem chyba, że strony ustalą inaczej.

Brak pełnej opłaty za zamówiony towar (cena towaru + cena wysyłki /w przypadku odbioru osobistego – cena przedmiotu/) oznacza, że towar pozostaje własnością firmy ZABAWKISMART.PL Barbara Wodowska

Dane do przedpłaty przelewem: PKO BP
nr rachunku bankowego: 40 1020 2528 0000 0002 0461  1010

§ 5. Faktura

Do każdego zakupionego produktu wystawiamy fakturę VAT lub paragon. Podczas składania zamówienia Klient musi koniecznie podać wszystkie niezbędne dane do faktury.

§ 6. Wysyłka zamówienia

Zamówiony towar jest wysyłany pod wskazany adres w ciągu 1- 3 dni roboczych (od poniedziałku do piątku) od dnia zaksięgowania na rachunku bankowym firmy ZABAWKISMART.PL należności za towar. W przypadku, gdy produkt wymaga dłuższego czasu realizacji, termin wysyłki uzgadniany jest przez nas indywidualnie. Wysyłka nie zostanie zrealizowana (dotyczy przedpłaty na konto bankowe) w przypadku braku uiszczenia przez Klienta opłaty za wysyłkę towaru/ów.

§ 7. Koszty wysyłki

Przesyłki są wysyłane firmami: Poczta Polska, InPost, DPD, UPS. Przy standardowych gabarytach zamówionego towaru, w podsumowaniu zamówienia zostaną uwzględnione automatycznie koszty dostawy. W przypadku paczek o nieregularnym kształcie  oraz gabarytowych (dotyczy głównie sprzętu do integracji sensorycznej) cena za przesyłkę będzie indywidualnie ustalana i podana do wiadomości Klienta w ciągu 1- 3 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia. Sklep nie nalicza automatycznie kosztów wysyłki niestandardowej. Przed dokonaniem wpłaty za zakupiony towar o niestandardowych wymiarach, Klient musi zwrócić się do nas o podanie kwoty wysyłki do danego/danych towarów. Wysyłka nie zostanie zrealizowana (dotyczy przedpłaty na konto bankowe) w przypadku braku uiszczenia przez Klienta opłaty za wysyłkę towaru/ów. Możliwy jest odbiór osobisty uzgadniany indywidualnie (telefonicznie lub e- mailowo). W ustalonych przez strony przypadkach możemy dowieźć zamówiony towar do klienta (ceny uzgadniane indywidualnie).

§ 8. Reklamacja

Przy odbiorze przesyłki, należy koniecznie w obecności kuriera sprawdzić zawartość paczki i stan towaru. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, należy spisać protokół z kurierem. Brak protokołu uszkodzeń spisanego z kurierem jest jednoznaczne z tym, że towar odebrany został jako 100% sprawny. W tym przypadku firma ZABAWKISMART.PL nie ponosi odpowiedzialności za wynikłe uszkodzenia.
Jeżeli towar jest fabrycznie uszkodzony, należy skontaktować się z nami najpóźniej w ciągu 2 dni od daty otrzymania przesyłki. Po złożeniu reklamacji, oraz uzgodnieniu i potwierdzeniu z nami jej warunków, paczkę należy odesłać na własny koszt na nasz adres. Po uznaniu zasadności reklamacji, wysyłamy nowy towar (na koszt Sprzedającego) lub zwracamy pieniądze na konto Kupującego w ciągu 7 dni roboczych od daty uznania reklamacji łącznie z poniesionymi kosztami transportu (od Sprzedającego do Odbiorcy), które zostały poniesione przez Odbiorcę przy zakupie towaru.
Odsyłany sprzęt musi być zapakowany w oryginalne opakowanie oraz zabezpieczony przed uszkodzeniami podczas transportu.
Jeżeli jednak ze względu na rodzaj wady, rodzaj towaru lub sposób jego zamontowania dostarczenie towaru przez Klienta byłoby niemożliwe albo nadmiernie utrudnione, Odbiorca poproszony zostanie o udostępnienie, po uprzednim uzgodnieniu terminu, towaru Sprzedawcy w miejscu, w którym towar się znajduje.

§ 9 Odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku Zamawiający ma prawo do zwrotu zakupionych przedmiotów bez podania przyczyny po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Zasady odstąpienia od umowy zostały opisane na oddzielnej stronie i stanowią one część Regulaminu,  można zobaczyć je tutaj.

§ 10. Dane osobowe

Rejestrując się w sklepie ZABAWKISMART.PL, Klient wyraża jednocześnie zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie oraz na ich przetwarzanie do celów realizacji zamówienia, a także otrzymanie informacji drogą elektroniczną o akcjach promocyjnych w sklepie ZABAWKISMART.PL. W każdej chwili Klient może zrezygnować z dalszego informowania o akcjach promocyjnych, wysyłając na adres kontaktowy sklepu e-maila z tematem: „Rezygnacja z informacji o promocjach”
Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. „O ochronie danych osobowych” (Dz.U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. Zgodnie z tą Ustawą, Klienci mają prawo do wglądu do swoich danych osobowych, ich modyfikowania oraz usunięcia. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwia zrealizowanie zamówienia Klienta

§ 11.Akceptacja regulaminu

Zakup w sklepie internetowym pod adresem http://zabawkismart.pl. oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.

§ 12. Warunki końcowe

Obecność produktów na stronie internetowej sklepu ZABAWKISMART.PL nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego, a także przepisy Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.