Zabawki dotykowe

Dotyk to jeden ze zmysłów każdego człowieka. Dzięki niemu poznajemy otaczające nas przedmioty oraz rzeczywistość. Czujemy, czy dana rzecz jest twarda, miękka, ciepła, zimna, czy też jaką ma fakturę. Poprzez nerwy czuciowe sygnał o tym, co tak naprawdę odczuwamy, dociera do naszego mózgu. Umiejętności te rozwijają się u każdego człowieka od najmłodszych lat. Nieraz jednak dziecko ma z tym trudności i konieczne jest wówczas odpowiednie podejście, a nawet rehabilitacja. Także zdrowe dziecko powinno mieć jednak dostęp do zabawek, które pozwolą mu rozwijać zmysł dotyku, uczyć się nowych rzeczy i poznawać otaczający świat. W tym celu tworzone są zabawki dotykowe, które odnajdziecie w naszym sklepie.

Zabawki dotykowe to m.in. puzzle, klocki, „gniotki”, specjalne masy oraz wiele innych interaktywnych przedmiotów, które pozwalają dziecku na aktywną i rozwojową zabawę każdego dnia lub też specjalnie nakierowaną na jego potrzeby pracę podczas zajęć terapeutycznych. Zabawki dotykowe pozwalają najmłodszym na poznawanie kształtów i faktury otaczających ich przedmiotów. Wpływają też na koordynację ruchową dzieci oraz ich zdolności manualne.

Atestowane, bezpieczne zabawki dotykowe, które stosowane są podczas rehabilitacji, a także w świetlicach, przedszkolach, a nawet w prywatnych domach, znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym. Oferujemy setki, zarówno barwnych, jak i stonowanych, przyjaznych dziecku zabawek sensorycznych, dostosowanych do różnych schorzeń i potrzeb, dzięki którym świat stanie się dla niego ciekawszy i bardziej zrozumiały. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.