Puzzle dotykowe

Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą puzzli dotykowych. Sprawdźcie Państwo, dlaczego warto sięgnąć po taką zabawkę również dla Waszego dziecka.

Puzzle same w sobie, nawet w tym „tradycyjnym” wydaniu, są bardzo rozwijającą formą zabawy dla najmłodszych. Uczą dziecka kształtów i poprawnego dopasowywania elementów. Wpływają na jego spostrzegawczość oraz koncentrację i są niejako jedną z pierwszych zagadek w życiu rozwiązywanych przez dziecko. Ułożenie gotowego obrazka wymaga zaangażowania zmysłu dotyku oraz wzorku. Dla spokojniejszych maluchów puzzle dotykowe mogą być ulubioną zabawką, a w przypadku bardziej ruchliwych dzieci – sposobem na ich uspokojenie i chwilę wytchnienia dla rodziców.

Puzzle dotykowe w jeszcze większy sposób angażują zmysł dotyku dziecka. Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu materiałów o różnej charakterystyce oraz fakturach. Powstaje w ten sposób trójwymiarowy obrazek, ukazujący np. zwierzątko pokryte futerkiem, mającym imitować to, które porasta je w świecie natury. Puzzle dotykowe to prosta, lecz niezwykle kreatywna zabawka, która powinna znaleźć się zarówno w każdym domu, jak i przedszkolu, czy ośrodku rehabilitacyjnym dla najmłodszych. Najlepszy sposób na naukę i rozwijanie umiejętności dziecka to przecież właśnie zabawa – zabawa z puzzlami dotykowymi!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16